نیش مارکت

عبارت Niche Market رو شنیدید؟ احتمالا شما هم در معرض استفاده‌ی اشتباه این اصطلاح قرار گرفتید!

اگر الان دارید مبحث Niche Market رو می‌خونید، احتمالا مطالب مربوط به بازار، بازار هدف و اطلاعات جمعیت شناختی رو هم خوندید. 

نیش مارکت در واقع اون بخشی از بازاره که برای افزایش سودآوری و ایجاد وفاداری بیشتر از سمت مخاطبین کسب و کار، بخش محدودی از تارگت مارکت رو هدف قرار می‌ده؛ و کالا،خدمت،شهرت یا اعتباری ارائه می‌ده که خواسته‌ی تعداد  محدودتری از بازار هدفه. 

برای مثال یک کسب و کار تولید و فروش کیف و کفش رو در نظر بگیرید که بازار هدفش خانم ها و آقایون ۲۰ تا ۳۵ سال، با درآمد متوسط رو به بالا و شاغله.

حالا بیزنس دیگری رو در نظر بگیرید که کار تولید و فروش کیف و کفش چرم گیاهی انجام می‌ده و بازار هدفش خانم های ۲۰ تا ۳۵ ساله که کارمند اداری هستن، درآمد ۸-۱۲ میلیون تومن دارن، گیاهخوار هستن، در تهران زندگی می‌کنن و به طول عمر و کابردی بودن کیف و کفش اهمیت زیادی می‌دن.

بیزنس اولی، تعداد مخاطب بیشتری داره، در بازار بزرگتری فعالیت می‌کنه و درگیر رقابت بیشتریه. بیزنس دوم Niche Market رو انتخاب کرده؛ یعنی فقط بخش کوچکی از بازار رو انتخاب کرده و متناسب با نیاز و خواسته‌ی این دسته‌ی خاص محصولاتش رو طراحی، تولید و به فروش می‌رسونه. 

یک کسب و کاری به دلایل متفاوتی ممکنه روی Niche Market تمرکز ‌بکنه، مثلا ورود به بازاری که رقابت در اون بسیار شدیده و رقبای بزرگی در حال فعالیت هستن، اما بعضی از نیاز ها در این بازار پاسخ داده نمی شه چون برای بیزنسی که سهم بازار زیادی داره و درآمد خوبی داره نمی صرفه که روی نیاز بخش کوچیکی از بازار هدفش تمرکز بکنه. 

برای مثال راه اندازی یک آنلاین شاپ، در بازاری که تعداد آنلاین شاپ های شناخته شده و مورد اعتماد خیلی زیاده رو در نظر بگیرین. اگر یک آنلاین شاپ بیاد و فقط روی یک بخش از بازار تمرکز کنه و محصولات مشخص از برند های خاصی رو ارائه بده می‌تونه سودآوری خودش و وفاداری مشتری رو افزایش بده.

  مثلا اگر این آنلاین شاپ به جای ارائه‌ی انواع لباس ها و برند ها، تمرکزش رو بذاره روی افرادی که ورزش حرفه‌ای می‌کنن، مربی های باشگاه یا افرادی که صرفا علاقه دارن در باشگاه هرروز متنوع بپوشن و مبلغ قابل توجهی رو هم برای این خواسته خرج می‌کنن، درواقع بخش کوچیکی از بازار رو هدف قرار داده، اما می‌تونه در اون زمینه تنوع بیشتری ارائه بده، رشد کنه و بزرگ بشه؛ و در ادامه افراد برای خرید و دسترسی به جوراب و اکسسوری های ورزشی اورجینال وگاهی لیمیتد ادیشن ترجیح می‌دن که از این آنلاین شاپ خرید بکنن. 

بنابراین حتی در بازاری که رقابت در اون سخته تقاضا و خواسته شدید یک گروه خاص در اون از بازار هدف، حضور مخاطبینی با قدرت خرید بالا و یا مشاهده پتانسیل و نیاز های خاموش در بازار، می‌تونه کسب و کاری رو به تمرکز بر روی Niche Market سوق بده. 

 تکیه بر Niche Market ضرر هایی مثل وابستگی زیاد به یک محصول و یا خدمت و همینطور آسیب پذیری نسبت به تغییرات بازار داره. برای مثال اگر رقیبی محصول کاملا مشابه و یا بهتر رو با قیمتی کمی پایین تر ارائه بده می‌تونه سهم بازار رو خیلی زود بدست بیاره.

لیست انتظار وقتی این دوره موجود شد از طریق ایمیل به شما خبر میدهیم. لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید.